- Центр Дністрянського /
- Публікації /
- Дмитро Шеренговський: «Коронавірусна криза поставила низку важливих питань стосовно приватності та свободи слова»
Дмитро Шеренговський: «Коронавірусна криза поставила низку важливих питань стосовно приватності та свободи слова»
Коронавірусна криза поставила серйозне питання щодо приватності та свободи особи через низку урядових обмежень і контролюючих заходів з метою непоширення вірусу. Особливим викликом є ситуація в авторитарних режимах, які вже сьогодні демонструють схильність до посилення авторитаризму, зокрема продовжуючи політики жорсткого контролю над громадянами навіть у пост-ковідний час. Яку відповідь світова спільнота може дати сьогодні і чи немає загроз посилення таких тенденцій у нашому суспільстві? Ці питання обговорили під час панельної дискусії «Право на свободу слова в епоху популізму» на X Західноукраїнському юридичному форумі.
Про підсумки дискусії розповів її модератор Дмитро Шеренговський, програмний директор Центру Дністрянського:
"Коронавірусна криза поставила низку важливих питань стосовно приватності та свободи слова особи через урядові обмеження і контролюючі заходи. Особливим викликом є ситуація в авторитарних та популістичних режимах, які вже сьогодні демонструють схильність до посилення того, що відомий Center for strategies and international studies назвав "цифровим авторитаризмом".
В Україні ситуація ще більш ускладнена веденням гібридної війни з Росією, і питання інформаційного контролю відкрите вже тривалий час.
Панельна дискусія, яка об’єднала експертів із державного управління у сфері інформації, медіа-експертів та медійних юристів, підняла питання готовності України до подолання цієї кризи та досягнення рівноваги між національною безпекою та свободою слова людини. Панелісти відзначили обмеженість національної системи регулювання свободи слова, яка вибудовувалася ad hoc у кризових умовах. З іншого боку, культура саморегуляції медійної сфери все ще вимагає тривалого часу та взаємодії.
Побудова довготривалої стратегії у регулюванні цієї суспільної сфери повинна базуватися, перш за все, на діалозі між всіма учасниками процесу: владою, медійним бізнесом, журналістами та комунікаторами, а також організаціями громадянського суспільства".
Участь в обговоренні взяли:
Наталія Галецька, к.ю.н., старша викладачка Школи права УКУ;
Максим Дворовий, юрист Лабораторії цифрової безпеки;
Юрій Опока, виконавчий директор ГО «Львівський медіафорум»;
Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.
Спеціальне звернення виголосив Патрік Пеннікс, Голова Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи (текст і відео звернення за посиланням).
Партнером дискусії «Право на свободу слова в епоху популізму» став Центр Дністрянського.